Ing. Roman Línek, 1.náměstek hejtmana Pardubického kraje

Vážení sportovní přátelé,

bývá zvykem již v oslovení navodit atmosféru akce, jíž se pár úvodních vět týká. I já často zdravím sportovní fanoušky a s potěšením to činím i v případě „Běhu dobroučským krajem“ – závodu v přespolním běhu pro všechny věkové kategorie, nad kterým jsem velmi rád převzal svoji osobní záštitu.

Pozice sportu v Pardubickém kraji je historicky velmi silná. A současní sportovci - nejen z našeho kraje - tuto dobrou tradici dále rozvíjejí a s určitou nadsázkou je považuji za sportovní diplomaty na kolbištích českých i světových sportovních soutěží. A musím zdůraznit, že se vždy nejedná jen o profesionální sportovce „v nejlepším věku“, ale náš obdiv si zaslouží zejména ti, kteří aktivně sportují i ve věku vyšším.

Pořadatelům přeji, ať se závody vydaří k jejich spokojenosti a věřím, že všichni běžci prožijí na dobře připravených tratích silné sportovní chvíle, umocněné krásnou přírodou Dobroučska, které tvoří malebný kout našeho Pardubického kraje.

 

Ing. Stanislav Juránek, běžec a starosta Orla

Milí běžci a běžkyně,

letos se znovu setkáváme při Běhu dobroučským krajem, který je součástí Orelské běžecké ligy. Každý, kdo pravidelně nebo jen občas obouvá běžecké boty, mi dá určitě za pravdu, že vždycky stojí za to překonat pohodlnost a „potrápit“ tělo intenzívnějším pohybem. Ať už má člověk jakoukoli motivaci – chce zhubnout, posílit srdce nebo srovnat myšlenky, běh je k tomu ideálním prostředkem.

Já sám jsem rád běhal už jako kluk a před lety jsem se k běhání vrátil. Nesčetněkrát jsem okusil atmosféru běžeckých závodů, abych si pokaždé znovu uvědomil, že i přes nezbytnou kapku zdravé rivality závodníků jsou hlavně místem příjemných přátelských setkání.

Proto se už nyní těším na společné běhání malebným krajem kolem Dolní Dobrouče. Může být inspirací pro všechny, kdo se zatím k běhání neodhodlali. Začít se dá v každém věku.

Všem závodníkům, kteří se v červnu postaví na startovní čáru Běhu dobroučským krajem, přeji rychlé nohy. Běžec stejně nakonec ví, že vítězstvím je pro něj každé proběhnutí cílem – vítězství nad sebou samým. Pořadatelům držím palce při přípravě tratí a věřím, že odměnou jim bude spokojenost závodníků.

 

Pavel Šisler, starosta obce Dolní Dobrouč

Vážení,

dovolte mi, abych Vás jménem Obce Dolní Dobrouč srdečně pozval na další ročník závodu „Běh dobroučským krajem“. Těší mne, že naše malebná obec Dolní Dobrouč v podhůří Orlických hor, je hostitelem takovéto významné sportovní akce.

Věřím, že pořadatelé z Orla Dolní Dobrouč se tohoto úkolu zhostí jako každoročně na jedničku. 

Přeji Vám všem mnoho příjemných sportovních i osobních zážitků, hodně štěstí v samotném závodě a těším se na setkání s Vámi v naší obci.